Hantuchovej stop až v semifinále

19.08.2002, 00:00

Slovenská tenisová jednotka Daniela Hantuchová nepostúpila do finále turnaja WTA Tour Rogers AT & T Cup v kanadskom Montreale (dotácia 1,224 mil. USD), keď nestačila na Francúzku Amelie Mauresmovú a podľahla jej 2:6, 6:7 (3). Skúsená Francúzka tak vrátila devätnásťročnej Slovenke prehru z nedávneho štvrťfinálového stretnutia svetovej skupiny Pohára federácie v Bratislave a upravila bilanciu vzájomných zápasov na 2:1 vo svoj prospech. Hantuchovej nevyšiel úvod stretnutia, keď vo svojom piatom semifinále na okruhu WTA v kariére (predtým Indian Wells 2002, Birmingham 2001, Oklahoma City 2001, Eastbourne 2002) prehrala prvý set hladko 2:6. Dvadsaťtriročná Mauresmová vzala Hantuchovej servis v tretej i piatej hre setu, lepšie podávala, a najmä menej kazila. "V úvode som nehrala príliš dobre. Súperka dobre podávala, kým ja som sa dopúšťala viacerých chýb, čo ma stálo prvý set," priznala Hantuchová. Druhý set začala Hantuchová enormnou snahou o zvrat, no obe hráčky si držali svoje podanie až do stavu 4:4, keď Francúzka získala servis mladej Slovenky. Pri vlastnom podaní sa Francúzka dostala k dvom mečbalom, no bojovná Hantuchová oba odvrátila a doviedla druhý set až do tajbrejku. V ňom však už dominovala skúsenejšia Francúzka. "Za stavu 5:4 som ustrnula. Nebola som schopná doviesť stretnutie do víťazného konca a súperka sa zlepšovala s každou loptičkou. Našťastie som sa dokázala udržať v zápase a nepripustila hrať tretí rozhodujúci set," povedala Mauresmová. Napriek prehre bola Hantuchová so svojím výkonom v Montreale spokojná. "V zápase proti Rakúšanke Schettovej i dnes v druhom sete som zahrala niekoľko dobrých loptičiek. Z postupu do semifinále mám radosť," dodala mladá Slovenka. O svoj 8. titul na okruhu WTA bojovala včera neskoro večer Francúzka s turnajovou dvojkou Jennifer Capriatiovou, ktorá vyradila Jelenu Dokičovú z Juhoslávie. Stretnutie sa skončilo po uzávierke hn.
Semifinále: Mauresmová (7-Fr.) -- HANTUCHOVÁ (8-SR) 6:2, 7:6 (3), Capriatiová (2-USA) -- Dokičová (3-Juh.) 7:6 (5), 4:0, Dokičová vzdala.

26. apríl 2024 09:25