Gáborík udržal Minnesotu v hre

23.04.2003, 00:00
HNHNTASRTASR

V dvoch zápasoch 1. kola play-off NHL sa v noci na pondelok predstavili štyria slovenskí hokejisti, z ktorých Marián Gáborík a Róbert Švehla pomohli k víťazstvám svojich tímov a vyrovnaniu stavu sérií na 3:3. Odchovanec trenčianskeho hokeja Gáborík bol ústrednou postavou zápasu medzi Minnesotou a Coloradom (3:2 pp), keď zaznamenal tri body za gól a dve asistencie. "Už sme niečo dokázali, ale ešte nechceme prestať," povedal Gaborík. "V siedmom stretnutí chceme podať náš najlepší výkon." V 53. minúte Gáborík po prihrávke Anttiho Laaksonena prekonal Patricka Roya strelou cez pravé rameno a "divosi" viedli už 2:0. Avalanche síce počas necelých dvoch minút dvoma gólmi po akciách Petra Forsberga zdramatizovali zápas, ale v 65. minúte po kombinácii slovenského krídelníka s Wesom Walzom rozhodol Richard Park. Ľubomír Sekeráš ohrozil Roya trikrát a mal jeden mínusový bod. "Nemôžeme sa trápiť nad tým, čo sa stalo," povedal útočník Colorada Joe Sakic.
Asistenciu si v súboji Toronta s Philadelphiou (2:1 pp) pripísal aj Róbert Švehla, ktorý v druhom predĺžení vybojoval puk v útočnom pásme, posunul ho Travisovi Greenovi, a ten v 91. minúte bekhendom prekonal Romana Čechmánka v bránke Flyers. "Bola to úľava, keď puk skončil v sieti," povedal strelec víťazného gólu Green. Švehla okrem asistencie v stretnutí dvakrát vystrelil a bol treťou hviezdou zápasu. Hral mimoriadne aktívne a jeho bodyčeky prenosové televízne kamery viacnásobne opakovali. Michal Handzuš v drese Flyers sa počas 25 minút na ľade do štatistík nezapísal, Radovan Somík nehral pre zranenie. O víťazstve javorových listov mohol rozhodnúť už v druhej tretine Róbert Reichel, ale neuspel pri trestnom strieľaní za Čechmánkovo hodenie hokejky. Siedme zápasy sérií sú na programe v noci na stredu, ako i rozhodujúci duel Vancouveru a St. Louis.
VÝSLEDKY
Východná konferencia: Toronto -- Philadelphia 2:1 pp (Švehla za domácich 0+1), stav série: 3:3.
Západná konferencia: Minnesota -- Colorado 3:2 pp, Gáborík za Minnesotu (1+2), stav série: 3:3.

18. apríl 2024 18:54