Vydarený úvodný krok Trenčína

14.03.2004, 23:00
HNHNTASRTASR

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v prvom semifinále ST extraligy nad HC Košice 3:1 a urobili tak prvý krok k postupu do finále. Domáci napriek vylúčeniu Bombica už v 32. sekunde vyvinuli očakávaný úvodný tlak a hoci prvú veľkú šancu nevyužil v 6. min. hosťujúci Škovira, skóre otvoril na druhej strane elegantne Zlocha. Dukla mala aj ďalšie šance, ale ujala sa až Opatovského delovka do šibenice počas presilovky v 16. min. po peknej kombinácii druhého útoku. Ešte do prvej prestávky však pri hre štyroch proti štyrom Vorobel znížil a udržal v súboji potrebné napätie. Hostia pokračovali v iniciatíve aj na začiatku prostrednej tretiny počas dvoch presiloviek, potom znova častejšie útočili domáci, šance Kukumberga, Opatovského i niekoľko Meszárošových striel však cieľ nenašlo. Nasadenie v tejto časti bolo nižšie a súperi viedli taktickú partiu s pozorným bránením. Nástup do tretej tretiny mali Trenčania skvelý, keď v 44. min. Starosta delovkou od modrej využil presilovku. Domáci ovládli dianie na ľade a nepúšťali súpera do vážnejších príležitostí. V 50. min. Meszároš trafil do žŕdky, veľkú šancu nevyužili o chvíľu Lezo s Opatovským a neuspel ani sólovo Melichárek. Napriek tomu zaslúžené prvé víťazstvo v sérii zostalo na ľade Dukly. Semifinálová séria dnes pokračuje v Trenčíne druhým zápasom (17.00 hod.).
ST EXTRALIGA
Semifinále: Trenčín -- Košice 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
, góly: 6. Zlocha, 16. Opatovský, 44. Starosta -- 18. Vorobel, stav série: 1:0. (hn)

26. apríl 2024 02:39