Svatoš Hossov výber asi neposilní

28.04.2004, 00:00

Hokejistom San Jose chýba po víťazstve v pondelkovom treťom semifinálovom stretnutí Západnej konferencie zámorskej NHL na ľade Colorada (1:0) už iba jeden úspešný duel k historického postupu do finále konferencie. Gólman Sharks Jevgenij Nabokov zastavil všetkých 33 striel domácich Avalanche a vychytal svoj tretí shutout v play-off v kariére. O jediný gól zápasu sa v polovici tretej tretiny postaral Vincent Damphousse. Slovenský útočník v drese Colorada Marek Svatoš bol na ľade takmer desať minút a do štatistík si zapísal jednu strelu. Spoločne s Petrom Forsbergom sa však ocitol asi v najväčšej šanci domácich v záverečnej tretine. Spoločne išli v úniku na bránku hostí, pričom v ceste im stál iba obranca Scott Hannan. Tomu sa však v poslednej chvíli podarilo zabrániť prieniku puku zo Svatošovej hokejky k Forsbergovi vo vyloženej pozícii. "Obaja sú mimoriadne zruční hráči," vyhlásil obranca San Jose a pokračoval: "Videl som, že Svatošovi trošku poodišiel puk, tak som k nemu hneď vyrazil a podarilo sa mi prihrávku včas stečovať. Títo dvaja hráči v úniku vám však veľa šancí na dobrý zásah nedajú."
Aj keď sa ešte pred pár dňami tréner slovenskej reprezentácie František Hossa vyjadril, že v prípade skorého vývoja v neprospech Avalanche by rozmýšľal o povolaní 21-ročného útočníka do reprezentačného tímu, v súčasnosti už realizačný tím o tejto alternatíve príliš neuvažuje. "Svatoš by mohol aj v prípade ďalšej prehry Colorada posilniť mužstvo najskôr vo štvrťfinále, v takýchto fázach sa však zvyknú povolávať do kádra už iba najväčšie hviezdy tímu. Svatoš navyše nemá s týmto mužstvom žiadne skúsenosti," vyjadril sa na margo možnej posily z dejiska MS manažér slovenskej reprezentácie Peter Šťastný.