13.10.2003, 00:00

CYKLISTIKA. Majstrami sveta v cestných pretekoch sa na svetovom šampionáte cyklistov v kanadskom Hamiltone stali Švédka Ljungskogová (kategória elite), Rus Lagutin (do 23 rokov), Holanďania Raus (juniori), Markerinková (juniorky). Zo slovenských reprezentantov sa najviac darilo Matejovi Jurčovi, ktorý v kategórii do 23 rokov obsadil so stratou deväť sekúnd na víťazného Lagutina 14. miesto. Juniori Martin a Peter Velitsovci obsadili 19., resp. 32. priečku. V medailovej bilancii krajín bolo najúspešnejšie Holandsko (2-3-2) pred Nemeckom (2-1-2) a Rusko (1-1-2). (hn)
HÁDZANÁ. Historická slovenská premiéra v hádzanárskej Lige majstrov sa skončila prehrou Považskej Bystrice, ktorá si prehrala so slovinským klubom Celje 32:39 (13:18). (TASR) u Hráčky Iuventy Michalovce v 1. zápase 2. kola Pohára EHF zvíťazili nad holandským tímom Van der Voort Quintus 29:24 (13:13). (TASR)
HOKEJ. Rokovania o novej zmluve Mariána Gáboríka v klube Minnesota Wild zamrzli a je možné, že slovenský hokejista vynechá celú sezónu. Gáboríkov agent Allan Walsh žiada pre trenčianskeho rodáka trojročnú zmluvu s priemernou ročnou gážou 6,5 milióna dolárov, zatiaľ čo vedenie Minnesoty ponúklo Gáboríkovi na rok aj s bonusmi "iba" päť miliónov USD. (TASR)
TENIS. Turnaj ATP Tour v Lyone (775 000 eur), finále: Schüttler (1-Nem.) -- Clement (Fr.) 7:5, 6:4. (TASR) u Turnaj ATP Tour vo Viedni (765 000 eur), finále: Federer (1-Švajč.) -- Moya (2-Šp.) 6:3, 6:3, 6:3. (SITA) u Turnaj WTA Tour vo Filderstadte (650 000 USD), finále: Clijstersová (1-Bel.) -- Heninová-Hardennová (2-Bel.) 5:7, 6:4, 6:2. (SITA) u Turnaj ATP Tour v Madride (2,45 mil. eur), kvalifikácia, 1. kolo: B. Bryan (USA) -- HRBATÝ (SR) 6:3, 6:2. (TASR)

20. apríl 2024 13:35