Barcelona v LM naďalej nezdolateľná

11.04.2003, 00:00

Katalánsky veľkoklub FC Barcelona remizoval v stredajšom štvrťfinálovom stretnutí futbalovej Ligy majstrov (LM) na pôde Juventusu Turín (1:1) a zaznamenal tak v tejto prestížnej súťaži pätnásty zápas za sebou, v ktorom neokúsil trpkosť prehry. V divácky nie príliš atraktívnom zápase mali hostia šťastie, keď vyrovnávajúci gól Saviolu v 78. minúte nešťastne tečoval obranca Ferrara. Šikovný argentínsky útočník sa do tých chvíľ na trávniku iba hľadal, aby svoju prvú veľkú príležitosť premenil na siedmy gól v tohtosezónnom vydaní LM. "Pri všetkej úcte k Barcelone, dnes si jej hráči nezaslúžili remízu. Mali sme oveľa viac šancí, vyhrať sme mali my," glosoval nespokojný tréner Juventusu Marcello Lippi a pokračoval: "Sme v ťažkej situácii. Aj v odvete budeme bez Trezegueta. Máme pätnásť dní na to, aby sme sa skonsolidovali." Stretnutia viedla slovenská trojica rozhodcov na čele s pozorným Ľubošom Micheľom, ktorý ukázal tri žlté karty. Ďalší stredajší súboj medzi talianskym a španielskym futbalom skončil lepšie pre tím z Apeninského polostrova. Milánske AC zvíťazilo nad Valenciou najtesnejším rozdielom, keď jediný gól zápasu strelil domáci kanonier Vieri. Bol to už jeho 86. presný zásah v drese Interu, čím sa prepracoval do historicky prvej desiatky najlepších strelcov tohto klubu. "Po prvom polčase vedieme 1:0 a ja som spokojný. Som optimista, máme stopercentnú šancu na postup," tvrdil po stretnutí kouč Interu Hector Cuper. Milánčania počas desaťročnej existencie Ligy majstrov ešte ani raz nepostúpili medzi posledné štyri tímy. V semifinále Európskeho pohára majstrov boli naposledy v roku 1981, keď podľahli Realu Madrid.
Liga majstrov
Štvrťfinále: Inter Miláno -- Valencia 1:0 (1:0), gól: 14. Vieri, ČK: 57. Emre Belözoglu -- 57. Albelda, Juventus Turín -- FC Barcelona 1:1 (1:0), góly: 16. Montero -- 78. Saviola.

18. apríl 2024 03:25