Slováci excelujú aj v boji o Stanleyho pohár

04.05.2004, 00:00
HNHNSITASITATASRTASR
Slovenskí hokejisti prispeli k vysokej výhre Philadelphie v nedeľňajšom semifinálovom zápase play-off Východnej konferencie NHL. Domáci hráči zvíťazili nad Torontom 7:2 aj vďaka dvom gólom Michala Handzuša, gólu a asistencii Branka Radivojeviča a prihrávke Radovana Somíka. Flyers sa týmto víťazstvom ujali v sérii vedenia 3:2.

Handzuš skóroval prvýkrát v šiestej minúte, keď si prevzal prihrávku od Simona Gagneho a prepálil Eda Belfoura v bránke javorových listov. V 28. minúte svojím druhým gólom v zápase, celkovo šiestym domáceho tímu, vyhnal banskobystrický rodák kanadského gólmana z bránky. Pre Handzuša to boli prvé dva góly v tohtoročnom play-off, Radivojevič zaznamenal vôbec prvé body v bojoch o Stanleyho pohár v kariére. Radivojevič zvýšil na 5:0 a pripísal si aj prihrávku na presný zásah Keitha Primeaua, ktorý zaznamenal hetrik a pridal aj jednu asistenciu. "Nezáleží na tom, koľko dáme gólov. Hlavné je, že sme zvíťazili," povedal Primeau, ktorého vyhlásili za prvú hviezdu zápasu pred Handzušom a Radivojevičom. Torontu zápas vôbec nevyšiel a na bránku Philadelphie vyslalo len 11 striel. "Celý tím nehral to, na čo má. Urobili sme množstvo chýb," hneval sa kapitán Maple Leafs Mats Sundin. Svoj deň nemal ani brankár Ed Belfour, ktorý Torontu vychytal postup cez Ottawu. "Nepodržal som tím. Nabudúce musím chytať oveľa lepšie. Určite nám pomôže to, že budeme hrať na domácom ľade." Aj Philadelphia, ktorá zaznamenala skvelú streleckú efektivitu (každá štvrtá strela domácich skončila v sieti), musela v zápase striedať brankára. Zraneného Roberta Eschea nahradil po prvej tretine Sean Burke. Toronto má šancu vyrovnať sériu v noci z utorka na stredu, štatistiky však hovoria proti javorovým listom - Philadelphia doteraz dokázala vždy vyhrať v play-off sériu, v ktorej viedla už 2:0 na zápasy.
NHL
Semifinále - Východná konferencia: Philadelphia - Toronto 7:2 (Handzuš 2+0, Radivojevič 1+1, Somík 0+1), stav série: 3:2.